@harcesz@szmer.info avatar

harcesz

@harcesz@szmer.info

Na szmerze od samego początku. Trochę się wymądrzam i czepiam publikacji, ale to z parszywej natury i dobrych intencji. Jeśli masz jakieś pytania to śmiało pytaj - zawsze służę pomocą. Podobno na oko jestem trochę młodszy niż sugeruje awatar.

Profil ze zdalnego serwera może być niekompletny. Zobacz więcej na oryginalnej instancji.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Bardzo dużo, 100k spokojnie ale ciężko ocenić ile dokładnie bo PiS zakazał wszelkich lotów nad miastem....

Poparcie transfobek, faszystów czy słynnego neoliberalnego mobbera nas nie zaskakuje. Oświadczenie ws. Papierowych Feministów (codziennikfeministyczny.pl)

> Wczoraj wieczorem Jakub Dymek opublikował w swoich mediach społecznościowych informację na temat wyroku sądu w naszej sprawie. Chciałybyśmy podkreślić, że nam wyrok nadal nie został doręczony....

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Nie zaszkodzi mu to, chwilami dryfuje w bycie drugim lemmigradem.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Rzecz perspektywy, nie bez powodu jest to jedna z bardzo niewielu zbanowanych przez nas społeczności. Tylu apologetów ludobójstwa trudno znaleźć w jakimkolwiek innym miejscu fediwersu.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Napisz tam o ludobójstwie Ujgurów to pogadamy. Nikt nie kwestionuje odpowiedzialności innych imperialistycznych państw za ich działania, ale ZSRR było zbrodniczą dykataturą, tak jak są nią Chiny a takie stwierdzenie to dość, żeby wywołać tam histerię.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Ja mam taką sytuację, że w odróżnieniu od absolutnej większości fanboyów Chin spędziłem tam miesiąc jeżdżąc od fabryki do fabryki jako tłumacz dla polskiego janusza i trochę sobie pogadałem, posłuchałem, zobaczyłem. Strach przed władzą i wejściem jej w drogę jest tam realnym elementem życia codziennego, podobnie jak skoszarowanie znacznej części społeczeństwa w warunkach, przy których blokowisko w którym się wychowałem to przestronne apartamenty dla zamożniejszej klasy średniej. Tak, ludzie już nie umierają tam z głodu (o ile wiemy, chociaż ciężko określić ile nie wiemy biorąc pod uwagę skrajną kontrolę społeczeństwa, cenzurę internetu i jego odcięcie od światowej sieci), ale za to większe fabryki niewiele różnią się od więzień albo amerykańskich miasteczek korporacyjnych z XIXw.

Co do ZSRR - co z potęgi kosmicznej ma przeciętny człowiek? Rozwój technologii, ale to nie istotne, jeśli nawet teraz, 30 lat po upadku ZSRR spora część populacji tych terenów nie ma dostępu do bieżącej wody i sanitariatów. Nie wiem też jak miałoby to usprawiedliwiać np. Holodomor, bo takie niuanse, jak fakt, że ten rozwój w istotnym stopniu opierał się na potężnej sieci obozów pracy(/koncentracyjnych) rozumiem, że zupełnie cię nie interesują. Podobnie jak pacyfikacje dowolnych strajków w sposób co najmniej równie krwawy jak najgorsze występy kapitalistów.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Sądzę, że wniesie równie dużo co wszystkie dotychczasowe akcje KODu.

Morawiecki i Błaszczak od razu wiedzieli o rosyjskiej rakiecie, która wleciała na terytorium Polski (rp.pl)

> Z dokumentów zabezpieczonych przez NIK wynika, że premier Morawiecki i minister Błaszczak od razu wiedzieli o rosyjskiej rakiecie, która wleciała na terytorium Polski. Morawiecki nawet rozmawiał o tym szybko z Dowódcą Operacyjnym. Nie dość, że kuglowali to jeszcze Błaszczak obciążył za wszystko Dowódcę...

Znieważanie uczuć religijnych w Polsce roku 1564 (opoczno-top.pl)

> Oskarżonego o zbezczeszczenie Najświętszego Sakramentu Otwinowskiego bronił przed sądem Mikołaj Rej z Nagłowic ? polityk i teolog ewangelicki, ojciec literatury polskiej. Rolę adwokata odegrał w sposób wyjątkowo dowcipny i skuteczny. Argumentował mianowicie, że Otwinowski powinien jedynie zapłacić księdzu...

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Jak na razie jedynym efektem jest niekontrolowana rzeź zwierząt laboratoryjnych.

Historia Antify w Rosji (161crew.bzzz.net)

> Poniżej przedstawiamy wam tłumaczenie artykuły z rosyjskiego portalu anarchistycznego Avtonom. Przez lata na naszym portalu publikowalismy sporo materiałów odnosnie antyfaszyzmu i skrajnej prawicy w Rosji, ale pierwszy raz prezentujemy próbę całościowego objęcia tego zjawiska. Oczywiście wiele spraw w artykule...

Dlaczego w Łodzi nie ma squatów aktywistycznych? (nadajnik.org)

Czytając przeróżne teksty, wpisy, czy artykuły o polskich squatach trafiłam w kilku miejscach na stwierdzenie, że w Łodzi jest ich pełno, przez liczne opustoszałe, niszczejące kamienice. Dlatego tak mnie dziwi, że aktualnie nie działa tam żaden squat aktywistyczny (a przynajmniej nie trafiłam na żadne informacje o...

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Podrzuciłem koledze, który może będzie miał coś mądrzejszego do powiedzenia, ale myślę że Łódź ma tego 'pecha', że jest blisko Warszawy i łatwo do niej wyjechać działać - z drugiej strony spora część młodych w Łodzi to przyjezdni studenci, którzy mogą sobie względnie tanio coś wynająć, więc nie mają ciśnienia. A też prowadzenie takiego miejsca wymaga niemałej ekipy i jeszcze więcej zapału oraz determinacji.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Każdy skłot może okazjonalnie borykać się z jakimiś podjazdami nacków, DeCentrum miewało je tak często, że była to dla ekipy absolutna rutyna. Zresztą dla sąsiadów też, tylko czasami któryś leciał wóz przeparkować kawałek, jak butelki i cegłówki latały.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Popraw mnie jeśli się mylę, ale to rosyjska propaganda nagminnie grozi użyciem broni atomowej wobec szeregu państw. A najdłuższą kartę zbrodni wojennych może mieć szereg innych państw w tym chociażby Wielka Brytania. Anonimowy plakat w sytuacji takiego konfliktu nie reprezentuje nikogo.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Nie trzeba, ale powielanie i de facto promowanie treści, które najprawdopodobniej są rosyjskim psyopem, bez dodawania że wszystkie zarzuty są co najmniej, jeśli nie bardziej, adekwatne wobec Rosji nie powinno się spotykać z uznaniem.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Wrzucam jako ciekawostkę. Na sprzęcie, który nie jest w stanie odpalać niczego nowszego niż XPek i tak znacznie lepiej postawić jakiegoś linuxa na złomy.

harcesz,
@harcesz@szmer.info avatar

Skutecznie przekonuje do niego ludzi jako sposobu puszczania muzyki z jutuba (i soundclouda, peertuba itd) bez żadnych reklam :D

 • Wszystkie
 • Subskrybowane
 • Moderowane
 • Ulubione
 • random
 • fediwersum
 • polska
 • tech
 • gry
 • historia
 • programowanie
 • internet
 • cybernetyka
 • swiat
 • linux
 • nauka
 • cybersec
 • europa
 • nadajnik
 • geopolityka
 • Wszystkie magazyny