Deykun

Deykun@karab.in
0

Wikipedia:

Google maps:

TikTok:

Już w 1979 roku na łamach "Eksploatacji Kolei" zauważono, że dotychczasowe logo PKP nie spełnia swojej roli, sugerując odbiorcy zapis "PKPE".

W związku z tym redakcja rozpisała ankietę dotyczącą przyszłego znaku graficznego naszych kolei. Uznanie zdobyła znana nam "trumienka".

Źródło: https://www.facebook.com/ZKrawedziPeronu/posts/pfbid02DNq38AZ67poR9T93GCo9S2FVJCNneuRPQvgK2Ga7HJCyD6VcYzXzAy4PDn5itzsvl

https://www.remitly.com/gb/en/landing/dream-jobs-around-the-world

Not all countries provided enough search data to be featured – we've included the countries with enough data to analyse.

Methodology

Google search data (searching all languages) was used to establish the annual search volume (October 2021 to October 2022) in each country for ‘how to be a [job]’ search terms associated with dreaming of a new job or career for every country in the world. The most searched for job was then used as the top career for the specific country.

Data correct as of November 2022.

Jak robili analizę danych taką, że odrzucają jak jest za mało punktów to podejrzewam, że mają rozwiązanie a a/an i też zakładałbym, że w Polsce szukają polskiego hasła choćby przetłumaczonego przez google translate.

@Papinian

@ernestWięc ten bug to ficzur, rozumiem. dx