Nadajnik: Komentarze

Prawdopodobnie jeden z wielu dodatnich efektów religijności i zarazem przyczyna, dla której (tak sądzę) jej zwalczanie jest niewskazane, niezależnie od istnienia Boga/Bogów, etc.

Plusłem jako ciekawostkę. Natknąłem się też kiedyś na dane, które mówią, że wśród osób religijnych wyznających religie abrahamiczne, dzietność jest wyższa, co w dobie zapaści demograficznej jest jakimś plusem.

Zwalczania religii ogólnie nie popieram, natomiast popieram zwalczanie patologii oraz fanatyzmu. Jak ktoś sobie wierzy w Wielkie Mzimu i nikomu tego nie narzuca, to niech tam sobie wierzy, nic mi do tego.

Problem z większością religii polega jednak na tym, że wpierdalają się w życie osób, które nic z tą religią nie chcą mieć wspólnego i to moim zdaniem należy tępić. Szczególnie indoktrynacja dzieci jest niebezpieczna. To dot. nie tylko religii, ale też ideologii.

Ogólnie stopniową sekularyzację Polski uważam za zjawisko pozytywne, choć zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie pogłębi to i tak złą sytuację demograficzną.

W kwestii technicznej to magazyn "nadajnik" pomyślałem raczej jako miejsce, gdzie będę umieszczał newsy dot. naszej strony. Tego typu treści sugeruję dawać do innych magazynów. Prawdopodobnie utworzę ich więcej. Można też korzystać z magazynów na karab.in i szmer.info.

Ok.

@Papinian znam osoby, które piszą za jego pomocą pracę dyplomową. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś czuję, że chodzi o branżę IT.

Otóż nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę internet explorer xD Jeżeli chodzi o języki nie jest to raczej nic rewolucyjnego, bo to samo potrafi prawdopodobnie translator.

@Papinian

Zdecydowanie nie. Google translator zupełnie pierdoli łacinę. A z tym mogę "porozmawiać". Poziomem odbiega znacząco.

@Papinian hehe, miałem taki pomysł. muszę poczytać więcej, to napiszę na ile podobna realizacja jak mam w głowie

O tym projekcie dowiedziałem się z tej książki, którą, swoją drogą, polecam. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4612305/superprognozowanie-sztuka-i-nauka-prognozowania

Można wyciągnąć dla siebie trochę metod szacowania pewnych wielkości, przy ograniczonym dostępie do danych.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Good_Judgment_Project Więcej o projekcie i jego genezie, czyli parę słów o tym, jak przydatny bywa OSINT.

Nareszcie agregator treści bez moderacji z bonusowymi chromosomami.